Zavřít
Plné zdraví

Plné zdraví

Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Plné zdraví
  • Plné zdraví

    Low impact cvičení: nízkozátěžové cvičení, které šetří vaše klouby

    Před 6 hodinami
    Vysoce intenzívní trénink vám nahání hrůzu a bolí vás z něho kolena – a to ani nemusíte začít. Low impact cvičení může být řešením. Může vás dostat do skvělé formy, i když se jedná o cvičení s nízkou zátěží. Jednoduše řečeno – takové, které šetří vaše klouby. Žádné skákání, žádné prudké nárazy. Klíčem je udržet zátěž na klouby co nejnižší. I když se to zdá být o dost jemnější, není to žádná brnkačka.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Kontaktní čočky z Číny umožní vidět infračervené vlny

    Před 15 hodinami
    Neviditelné světlo se stane pro lidi přístupné zásluhou kontaktních čoček. Nová technika umožní pozorovat záření i při zavřených víčkách. Tento objev má poskytnout pomoc osobám s poruchami zraku. Experti navíc pracují na speciálních brýlích. Tým z Čínské vědecko-technologické univerzity chce lidem nadělit superzrak!
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Tinnitus: když slyšíte pískání, šumění, hučení bez příčiny

    Před 1 dnem
    Máte v uších pískání, hučení, šumění nebo třeba bzučení, které nikdo jiný neslyší? Tak přesně toto představuje tinnitus. Na úvod je třeba říci, že se nejedná o nemoc, ale o varovný signál, že se v těle děje něco jiného – ať už jde o ztrátu sluchu, ušní maz, nebo třeba stres. Zní to nepříjemně? Ano, ale dobrou zprávou je, že ačkoliv tinnitus zatím neumíme vyléčit, můžeme ho zkrotit tak, aby vám nelezl na nervy.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Česko bojuje s vlnou svrabu: Moravskoslezko je v čele

    Před 1 dnem
    Malé pupínky, vyrážka a intenzivní svědění kůže! To jsou znaky svrabu, který sem byl zavlečen. A v současnosti se rozšiřuje napříč Českem. Počet infikovaných za prvních šest měsíců předčil statistiky z předchozího roku. Lidé si onemocnění přinášejí z dovolené. Rozšíření svrabu však není jen u nás. Díky migrantům se se svrabem setkáte v Evropě skoro na každém rohu.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Škytavka: tipy, jak se jí co nejrychleji zbavit

    Před 2 dny
    Škytavka obvykle není nebezpečná, umí být ale pěkně otravná. Každý na ni má svůj vlastní lék, ale funguje alespoň některý z nich? Časem se škytavka ztratí tak náhle, jako přišla, aniž byste se o to museli snažit. Ale co když přijde v nevhodnou chvíli? Jak se jí rychle zbavit? Proč vlastně škytáme, to je tak trochu záhada.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Proč poporodní deprese matky ovlivňuje vývoj dítěte

    Před 2 dny
    Jakákoli neléčená psychická nemoc je velkým problémem! Velký stres způsobený porodem, kojením a jinou fází života, je obrovský. A pokud maminka čelí depresím už během těhotenství, lehce se to přenese na dítě. Vše se odehrává prostřednictvím placenty a krve. Takto se začnou měnit centra, která odpovídají za emoce.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Inhalace u dětí: pomocník při rýmě i kašli. Jak na to?

    Před 3 dny
    Dlouhotrvající kašel u dítěte? Neustále ucpaný nos? Inhalace může být skvělým spojencem v boji proti nepříjemným příznakům nachlazení a dalších respiračních potíží. Stačí jen vědět, jak na to. Co to vlastně je? Lék se promění v jemnou mlhu, kterou dítě vdechuje. Může se jednat o léky, solné roztoky nebo třeba voňavé éterické oleje. Díky této metodě se léčivé látky dostanou přímo do dýchacích cest – přesně tam, kde je potřeba zasáhnout.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Brýle čisté a nezničené: Chyby, které děláme opravdu často

    Před 3 dny
    Chcete-li mít zářivě čisté brýle, nemusíte hned kupovat drahé speciální přípravky. Sice zaručují skvělý efekt, ale vyprázdní vám peněženku. Postačí je jen správně očistit. Mnoho lidí se dopouští chyb, které brýle poškozují. Některé z nich si hned popíšeme. A poradíme, jak si počínat lépe.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Nespavost, stres, únava: Jak BCP kapky podporují zdravý spánek

    Před 4 dny
    Spánek je něco, co bereme jako samozřejmost, dokud nezačne selhávat. Dlouhé usínání, věčné převalování a rána bez energie s těžkou hlavou dnes zažívá spousta z nás. Ať už za tím stojí stres, modré světlo, nebo jen přetížená mysl, jedno je jisté: vaše tělo si kvalitní spánek zaslouží. Někdy přitom pomůže i zdánlivě nenápadná věc – třeba přírodní BCP kapky.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Vlčí zrno: bulka na očním víčku. Nejde o ječné zrno

    Před 4 dny
    Objevil se vám na víčku nečekaný „nájemník“ v podobě malé bulky? Možná se jedná o vlčí zrno čili chalazion. Tento problém si nevybírá. Objevit se mohou u dětí i dospělých. Tato drobná bulka se usídlí nejčastěji na horním nebo dolním víčku. Není nebezpečná, jde o zánět Meibonovy žlázy, jejichž úkolem je udržet povrch oka příjemně zvlhčený. Když se jedna z těchto žlázek ucpe, maz se nemá kudy dostat ven a vzniká vlčí zrno. Někdy bolí, jindy jen kazí vzhled.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Protektivní rodiče: Když péče škodí místo pomoci

    Před 4 dny
    V úsilí poskytnout nejlepší start do života, se rodiče uchylují k extrémní ochraně. Tento způsob výchovy vede k nečekaným efektům. Nadměrná péče a přehnaný dozor dětem brání v rozvoji! A to především jejich nezávislosti sebeurčení. Dnes se soustředíme na nebezpečí spojená s úzkostnou výchovou. A podíváme se, jak nadměrná starostlivost ovlivní růst dítěte.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Výška dětí: pomozte si správnými potravinami. Strava je pro růst důležitá!

    Před 5 dny
    Co způsobuje, jak je člověk vysoký? Z 80 % za to mohou geny. Zbylých 20 %? Ty máte ve svých rukou. Ovlivníte to právě výživou, množstvím pohybu a celkovým zdravým v průběhu růstu. Co by tedy mělo být na talíři vašich dětí? A které živiny hrají prim, když hovoříme o výšce? Dětské tělo potřebuje při růstu dostatek bílkovin, vápníku, vitamínu D a dalších důležitých látek – jinak se nemusí naplno „natáhnout“ tak, jak by mohlo.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Láska na talíři: Co opravdu povzbudí libido?

    Před 5 dny
    Víte, jak prostřednictvím pokrmů zintenzivnit intimní sblížení s milovanou osobou? Řada běžně konzumovaných jídel působí jako přírodní afrodiziaka. Chcete-li posílit erotické prožitky, zaměřte se na suroviny povzbuzující vášeň. Nemusíte utrácet za speciální pochoutky či zázračné tabletky.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    V létě narůstají problémy s očima. Jak si je nejlépe chránit?

    Před 5 dny
    Léto je pro naše oči náročné období. Intenzivní sluneční svit, chlorovaná voda v bazénech, mořská sůl, vítr, prach – to všechno představuje zátěž, která může zanechat stopy na našem zraku. Málokdo si však uvědomuje, že sluneční paprsky mohou oči poškozovat podobně jako pokožku. A co je horší – následky se často projeví až po letech.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Toto jsou nejčastější prohřešky majitelů kontaktních čoček. Děláte je taky?

    Před 6 dny
    Přestože se současné měkké hydrogelové kontaktní čočky na trhu objevily až v sedmdesátých letech minulého století a mohou působit jako poměrně čerstvý vynález, jejich první koncept popsal již roku 1508 Leonardo da Vinci. Jde o inovaci, která zjednodušuje život přibližně 140 milionům lidí na celém světě. Ačkoli tento zázrak optiky prochází neustálým vývojem a zdokonalováním, na některé uživatelské přešlapy je stále krátká. Ani nejmodernější čočky totiž nedokážou vykompenzovat chyby, co někdy způsobí lidská nepozornost.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Domácí péče: Podpora, která hýčká duši i tělo

    Před 6 dny
    V Česku každoročně přibližně 142 000 pacientů dostane šanci zotavovat se doma díky domácí zdravotní péči. Tu naplno využívají ale jen někteří – přitom je zcela zdarma a dostupná všem, kteří dostanou doporučení od indikujícího lékaře. Opravdovou oporu přináší do rodin, které se vyrovnávají s dlouhodobou nemocí a potřebují odbornou pomoc i empatii.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Co může způsobit špatná strava u dětí? Pozor na alergie, zubní kazy či nadváhu

    Před 6 dny
    Máte dítě ve věku 4 až 6 let? Tak právě nyní byste měli dbát na zdravé stravování nejvíce. Proč? Protože to, co se dítě nyní naučí, si zachová po celý život. Krmíte ho sladkostmi a nedbáte na to, aby jedlo dostatek zeleniny a bílkovin? Je možné, že dítě se nyní nebo v budoucnu bude potýkat s obezitou, ale také dalšími problémy. Pojďte se podívat na to, co všechno může způsobit nesprávná výživa u dětí.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Skryté kalorie: Kde číhá energetická past v jídle?

    Před 6 dny
    Co se týče snahy o redukci hmotnosti či udržení zdravého jídelníčku není to lehké. Řada z nás s pedantností počítá kalorie a kontroluje obsah talíře. I sebepečlivější jedinci se stanou obětí skrytých kalorií. A to, aniž by si toho byli vědomi. Maříme tak naše snahy zhubnout. Tento článek se zaměří na běžné zdroje skrytých kalorií.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Výživa pro malé objevitele: Co jíst ve školce i doma

    Před 7 dny
    Děti ve věku čtyři až šest let jsou pořád ve vývinu – jejich tělíčko toho musí tolik zvládnout! Vytahuje se do výšky, ale musí poskytnout stravu také pro mozek a další důležité části těla. I když děti nerostou tak rychle, jako v batolecím věku, pořád pěkně rostou. O kolik? Každý rok se vytáhnou o 5 až 7 cm a přiberou 2 až 3 kg. Větší tukové zásoby u holčiček?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Bílý povlak na čokoládě? Nejde o plíseň ani vadu

    Před 7 dny
    Čokoláda je lahodné potěšení. Vychutnávají si ji jedinci napříč celou planetou. Možná jste se někdy setkali se specifickým zjevem. Na povrchu čokolády se objevuje tenoučká bílá vrstva. Tento jev budí dotazy a zvědavost. V dnešním textu si vysvětlíme, o co jde. A prozkoumáme zdravotní prospěchy, které čokoláda nabízí.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Pochoutky pro zdravé srdce aneb správné jídlo místo pilulek

    Před 8 dny
    Už žádné pilulky – správně zvolená strava vám může pomoci předejít různým zdravotním obtížím. Srdeční onemocnění jsou stále častější, ale naštěstí tuto chorobu můžete ovlivnit také svou stravou. To, co (a kdy) si dáme na vidličku, totiž hraje hlavní roli. Hypertenze, ucpané cévy, infarkt nebo mrtvice – to všechno se dá pomocí správného jídelníčku výrazně držet na uzdě.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Cítíte z nohou ocet? Tělo vám tím něco říká

    Před 8 dny
    Sundáte si obuv či ponožky a ucítíte octový zápach. Nic hezkého, že? Proč ale nohy takto zapáchají a co lze podniknout? Ocet je užitečná ingredience v kuchyni i multifunkční pomocník v domácnosti. Ale pokud se přesuneme k lidskému tělu, nejde o příznivé znamení. Může jít o potní žlázy, bakterie, hormony a zdravotní potíže. Co teda dělat?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Cyklistika a hubnutí: když kolo správně využijte, spálíte tuky

    Před 9 dny
    Myslíte si, že na kole se hubnout nedá? Právě naopak! Cyklistika je pro hubnutí skvělá! Kromě kola není potřeba nic speciálního. Jízda na kole je šampion mezi kardio aktivitami. Nezatěžuje klouby, zato pořádně rozhýbe tělo. Spalování tuků? Hračka! Ale pozor – aby se výsledky opravdu ukázaly, je dobré znát pár chytrých triků, díky kterým z každé jízdy vytěžíte maximum.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Školní vložky jako standard: Konec tiché nouze dívek

    Před 9 dny
    Konečně se ve školách zavedou vložky pro dívky. V příštím roce se tak mnohé budou moci ošetřit a nebudou muset zažívat to co do dnes. Novelizace zdravotnictví se týká všech škol, kromě mateřinek. Mnohým z nás se ve škole nečekaně spustila menstruace. Není se za co stydět. Jedná se o normální fyziologický projev ženského těla. Tyto hygienické prostředky by měli být nabízené všude a zdarma!
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Chřipka v těhotenství: léčit se dá, ale hrozí i vážná rizika

    Před 10 dny
    Chřipka si nevybírá. Napadne zkrátka každého, kdo jí to dovolí. A těhotné ženy? Ty jsou ještě zranitelnější. Proč? Jejich imunitní systém je totiž oslabený. Navíc se tělo soustředí na změny, které jsou nutné k tomu, aby se mohlo narodit miminko. Věděli jste třeba, že těhotné potřebují více kyslíku a jejich srdce bije rychleji? Při tom všem se ale zmenšuje prostor pro plíce. Chřipka v těhotenství není legrace. Může totiž ohrozit i zdraví miminka.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Atletická noha: Jak ji poznat a efektivně léčit doma

    Před 10 dny
    Trápí vás neustálé svědění na chodidlech? Objevuje se mezi prsty popraskaná a odlupující se kůže? Lámou se vám nehty a zhoršuje se vám stav nehtového lůžka? Důvodem těchto potíží je plísňová infekce nohou. Známá je i jako atletická noha! Dnes se podíváme na to, jaké příznaky ji doprovází a co můžete dělat.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Síla, rovnováha a smysl: Jiří „BJP“ Procházka o nadaci, studiu i cestě k sobě

    Před 11 dny
    MMA šampion, student, filantrop. Jiří „BJP“ Procházka ukazuje, že vrcholový sport nemusí být jedinou životní cestou. Ve volném čase studuje, pomáhá dětem prostřednictvím své nadace, inspiruje k disciplíně a hledá rovnováhu mezi tělem a myslí – třeba i v sedle kola nebo stránkách samurajských knih. Aktuálně Jiří „BJP“ Procházka úspěšně dokončil magisterské studium na Masarykově univerzitě v Brně.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Klouby a jejich bolesti: někdy si za to můžeme sami, aniž bychom to věděli

    Před 11 dny
    Klouby jsou něčím, co prostě k pohybu potřebujeme. Když začnou bolet, je to proto velice nepříjemné. Omezení pohyblivosti těla je něco, co rapidně snižuje kvalitu vašeho života. A přesto každý den děláme určité chyby, které k tomuto problému přispívají. Pojďme se podívat na ty nejčastější!
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Záchod a mobil: Neviditelná hrozba každodenní rutiny

    Před 11 dny
    Dnes lidé běžně tráví čas na toaletě s telefony. Jenže takto rostou šance na šíření a přenos nebezpečných bakterií. Tato praktika dokonce může vést k hemoroidům a neurologickým problémům. Často se přenáší bakterie jako je E. coli, která vyvolává průjem a bolesti břicha. Nebo Pseudomonas, jež ráda infikuje krev a plíce.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Dong Quai: ženský ženšen, který pomáhá zvládat výzvy menopauzy

    Před 12 dny
    Dong Quai alias andělika čínská si vysloužila přezdívku „ženský ženšen“. Obsahuje látky, které dokážou napodobit účinek estrogenu – to může zmírnit návaly horka, stabilizovat náladu a celkově ulevit tělu i mysli. Některé ženy si pochvalují i jemné zklidňující účinky, které pomáhají zachovat pozitivní náladu. Můžete si ji použít jako čaj z kořene, tinkturu, tablety nebo kapsle, či tradiční odvar Danggui, kde se kořen dlouho vaří ve vodě.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Kousnutí od štěnice: červené svědivé pupínky žádají ošetření

    Před 13 dny
    Štěnice jsou pěkně zákeřné. Přes den je téměř nevidíte, zato v noci mohou zaútočit. A jejich kousnutí je pěkně nepříjemné! S klidným svědomím je můžeme označit za upíry: sají v noci a zanechávají po sobě typické kousance. Zatímco doma si můžete jejich výskyt jakž takž ohlídat, na dovolené (zejména v kempech) už to tak jednoduché není. Schovávají se v jakýchkoli škvírách – v posteli, záhybu matrace, či jiném nábytku. A čekají, až přijde jejich chvíle.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Jak na dokonale křupavé domácí hranolky – osvědčený trik šéfkuchařů a 3 nejčastější chyby

    Před 13 dny
    Jak na dokonale křupavé domácí hranolky – osvědčený trik šéfkuchařů a 3 nejčastější chyby. Pokud máte rádi brambory a čas od času dostanete chuť na pořádnou horu hranolek, pak zbystřete. Ony totiž ty domácí jsou přece jen o něco zdravější a leckdy i chutnější. Jenže udělat si doma křupavé, zlatavé hranolky, které nejsou gumové ani vysušené, to prostě bohužel není jen tak.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Jak vypudit kočky ze zahrady – čtenářce Lence pomohla změna přístupu

    Před 13 dny
    Jak vypudit kočky ze zahrady – čtenářce Lence pomohla změna přístupu. O kočkách a jejich vztahu k člověku už toho bylo napsáno dost a dost. Obvykle jde o velmi cenná zvířata, užitečná díky svým loveckým schopnostem (většinou) i jedinečné povaze. Ovšem ve chvíli, kdy narazíte v záhonku na silně zavánějící a mazlavý „kočičí dáreček“, jdou obvykle veškeré sympatie stranou.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Selhání ledvin u koček: příčiny, příznaky a naděje

    Před 13 dny
    Téměř každý chovatel koček má zkušenost s nemocnými ledvinami. Jedná o martyrium, vleklé a vesměs nevyléčitelné onemocnění. I navzdory nemilé prognóze je s patřičnou péčí možné kočičce zlepšit život. Selhávání ledvin je nejčastější důvod úhynu u domácích koček. Proto je nutné se orientovat v příznacích! A taky proč je nutné nasadit zavčas léčbu. Pamatujte, že můžete zachránit život.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Jak měřit krevní tlak? Udělat to můžete i doma

    Před 14 dny
    Krevní tlak vám měří lékař při preventivní prohlídce, ale také v případě některých obtíží. Změřit si ho můžete i sami doma. Tlakoměry nejsou drahé a je jich celá řada – digitální, ručičkové, na zápěstí i na paži. Všechno to jsou tzv. tonometry (nebo oficiálně: sfygmomanometry). Fungují podobně a jejich cílem je zjistit, jaká je hodnota vašeho krevního tlaku. Proč to potřebujeme vědět? Lékař může určit, zda je ve vašem těle všechno tak, jak má, nebo je zapotřebí sáhnout po léčbě.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Konec inzulínu? Kmenové buňky mění léčbu diabetu

    Před 14 dny
    Čínští badatelé provedli transplantaci kmenových buněk ženě s cukrovkou. Zákrok měl velký úspěch! Rok po operaci je pacientka zdravá a inzulin nepotřebuje. O potenciálu kmenových buněk se mezi vědeckými kruhy diskutuje už dlouho. Nyní se to skutečně podařilo. Kromě ženy podstoupilo zákrok už 12 lidí a 10 z nich se vyléčilo!
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Chcete podpořit hubnutí? Měli byste více pít před spaním zázvor, skořici či kurkumu

    Před 15 dny
    Hubnutí může probíhat i ve spánku! I když nic neděláte, vaše tělo stále pracuje a spaluje kalorie. Chcete tento proces podpořit? Tak si dejte před spaním vhodný nápoj s ingrediencemi, které podporují hubnutí. Zázvor, skořice nebo třeba kurkuma toto umí. Když je vypijete před spaním, můžete tím své tělo přepnout do režimu spalování. A nebojte se, nápoje z nich se dají připravit s minimálním množství kalorií!.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Kožní problémy: kdy je čas vyhledat odbornou pomoc?

    Před 15 dny
    Nejčastější návštěvy kožního se konají kvůli vyrážce, znaménkám či svědění. Ale existuje i velké procento případů s ekzémy, akné či bradavicemi. V poslední době se rozmohly i podezřelé kožní útvary a kožní infekce. Dále lidé vyhledávají odborníka kvůli vypadávání vlasů. Stejně tak s nadměrným pocením nebo s obavou ze zhoubného onemocnění kůže.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Letní vedra versus hypertenze

    Před 16 dny
    Letošní urychlené jaro bylo pro mnohé z nás náročné. Neustálé kolísání počasí způsobovalo pocity únavy, zatímco teplejší dny působily jako náhlá zátěž pro kardiovaskulární systém, především u osob se zvýšeným krevním tlakem. Extrémní teploty ale teprve začínají, horké letní dny klepou na dveře a je třeba se na ně dobře připravit.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Rozhýbejte se! Jak se naučit mít rád sport a vydržet u něj

    Před 16 dny
    O tom, že nám sport může prospět ke zdraví a správnému životnímu stylu, jste už určitě četli. Ale i když znáte jeho výhody, ne a ne se dokopat ke cvičení. Proč? Klíčem je totiž motivace. Samotné zdraví je sice silný argument, na většinu lidí ale funguje krátkodobě. Vydáte se cvičit, dáte do toho všechno a druhý den zoufáte na gauči s bolavými svaly. Aby nám sport vydržel jako věrný parťák, potřebujete motivaci zevnitř. Sport by pro vás neměl být něčím, co dělat musíte, ale co dělat chcete!
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Tvaroh před spaním: Jednoduchý trik pro regeneraci a hubnutí

    Před 16 dny
    Tvaroh je lahodný a nutričně bohatý pokrm. Je ideální kdykoliv během dne, avšak noční konzumace ovlivňuje zdraví specifickým způsobem. Mléčný výrobek vzniká srážením a vyniká jako zásobárna proteinů, vápníku, vitaminů a minerálů. Požití tvarohu před spaním napomáhá k delšímu pocitu sytosti a tělu poskytuje živiny. Konzumace v nočních hodinách působí na kvalitu spánku.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Febrilní křeče u dětí: to, co by měl znát každý rodič

    Před 17 dny
    Co jsou to febrilní křeče? Když se dítěti najednou během horečky rozklepou nožky a ručičky nebo dokonce na chvilku ztuhne. Pro rodiče to může být pořádný šok. Naštěstí to není nic tak hrozného, jak se na první pohled zdá. Nejčastěji se s nimi setkáváme mezi 6. měsícem a 5. rokem života, a to u dětí, které dosud neměly epilepsii ani žádné vážné neurologické problémy. Jde o samostatný, většinou neškodný jev.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Špenát a jeho vitamíny: připravte ho tak, ať nepřijdete ani o kousek jeho síly!

    Před 18 dny
    Špenát – tak obyčejná listová zelenina! Ale ruku na srdce: jak často jej přizvete do své kuchyně? Přitom je jeho použití tak snadné! Pár minut a je hotovo! Můžete jej jíst vařený, dušený, smažený, ale nejlépe uděláte, když si jej dáte syrový. I když vypadá obyčejně, je pokladnicí vitamínů a minerálů. Sice neobsahuje tolik železa, jak jsme si díky numerické chybě prve mysleli, i tak patří mezi nejzdravější potraviny vůbec.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Pleť v létě: vyslyšte její volání o pomoc! Nepřestávejte o ni pečovat

    Před 19 dny
    Opalování je běžnou součástí letní dovolené, avšak pro pleť to není rozhodně nic dobrého. Hluboké vrásky a rýhy, různé pigmentové skvrny všech odstínů. Nejhorším záškodníkem je ultrafialové (UV) záření. A i když tvoří jen 1 % slunečního záření, má obrovský vliv. Do jisté míry nás ochrání ozonová vrstva, ale nespoléhejte jen na ni! Co dělat, aby se na vás sluníčko nepěkně nepodepsalo?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Obezita pod lupou: Jak diagnóza mění cestu ke zdraví

    Před 19 dny
    Obezita není jen o vzhledu. Ale je to choroba, která vzniká nadměrným množstvím tělesného tuku. S tím se pojí závažné zdravotní komplikace. Nejčastěji je to zvýšený cholesterol a krevní tlak, cukrovka. Na vině bývají stravovací zvyklosti, životní styl a nemoci. Jak se s tím dá bojovat a jaké úpravy jsou nezbytné?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Problémy se spánkem: skutečně za to může úplněk?

    Před 20 dny
    Ach jo, úplněk, tak to abychom se připravili na problémy se spánkem. To, že se během úplňku špatně spí, rozhodně není výmyslem našich babiček. Věda to totiž potvrzuje! V rámci jedné ze studií, ktrá trvala 3 roky, se došlo na to, že usínání trvá za úplňku déle. A vstávání? Průměrně o dvacet minut dříve. A to nejenom v noci samotného úplňku, ale i několik dní před ním a po něm.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Jen si sednete a už po vás chtějí zaplatit – v restauracích se rozmáhá nový trend

    Před 20 dny
    Jen si sednete a už po vás chtějí zaplatit – v restauracích se rozmáhá nový trend. Doby, kdy jste si v klidu sedli, dali si polévku, řízek, pivko – a až na konci vám donesli účet, ke kterému jste něco mohli přidat podle uvážení, se pomalu mění.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Když zmizí respekt: Jak poznat krizi ve vztahu zavčas?

    Před 20 dny
    Zprvu je to nenápadné. Sami sebe ujišťujete, že je jen zaneprázdněný, ve stresu, nebo má špatnou náladu. Dokud vám nedojde, že vás ignoruje, zachází s vámi jako s osobou bez hodnoty. Z rovnocenné partnerky se stáváte služkou. Alespoň tak to vnímáte. V takovém případě však máte na výběr! Buď to budete akceptujete, anebo s tím začnete bojovat. Pokud na to ještě bude prostor.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Klíšťata si nevybírají. V ohrožení jsou i děti. Tipy, jak je ochránit

    Před 21 dny
    Klíšťata rozhodně nepatří mezi užitečný hmyz, který si na své zahradě hýčkáte. A co víc! Mohou přinést i velmi vážné zdravotní potíže. Dospělý člověk se jen tak neválí v trávě a neláká ho vymetat všechny kouty. Vysvětlete to ale dětem! A v létě jim přece nemůžete upřít pobyt na čerstvém vzduchu. Co tedy dělat, abyste je ochránili před klíšťaty?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Vulvodynie: Když bolest přebije intimní blízkost

    Před 21 dny
    Slyšeli jste někdy o vulvodyni? Příčina vzniku nebyla dosud objasněna. Někdy je bolest tak silná, že nemohou mít ani pohlavní styk. Některé z nich bojují i s obtížemi při cvičení, a ani nemohou v klidu sedět! Proč tato nemoc vzniká a jak se léčí? Nemoc se často vyskytuje i bez jakékoliv zjevné příčiny. Je nutno podotknout, že bolest v této oblasti nemusí vždy znamenat vulvodynii.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Intimní infekce v létě? Běžný problém. Můžete mu ale předejít!

    Před 22 dny
    Léto je tu – a s ním i zvýšené riziko nepříjemných intimních infekcí. Proč zrovna léto? Právě v tomto období totiž vznikají ty nejpříhodnější podmínky pro vývoj infekcí – teploučko a vlhko, to je to, co jim nejvíce svědčí. Avšak těmto potížím – ačkoli jsou poměrně běžné – se toto léto můžete vyhnout! Stačí, když budete dodržovat jen několik základních pravidel. Obyčejné mýdlo? Na intimní partie raději ne. Ty si zaslouží speciální péči. Bez parfemace, barviv, mýdel nebo parabenů. Kyselina mléčná? Podporuje přirozené pH těchto oblastí!
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Cesta biologického vzorku: Od pacienta až k diagnóze

    Před 22 dny
    Laboratorní diagnostika představuje klíčovou součást současné medicíny. Zatímco samotný odběr vzorku, například biopsie, bývá pro pacienta rychlým ambulantním výkonem, v laboratoři začíná sofistikovaný a přesně řízený proces, který vede ke stanovení diagnózy.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Alergie na sperma? Raritní, ale reálný zdravotní problém

    Před 22 dny
    Máte zarudnutí, otok nebo svědění v intimní oblasti? Nezačínejte hned panikařit, že máte pohlavní chorobu. Může se jednat i o alergii na sperma. Ano, čtete správně, takový druh alergie existuje! Alergii na mužský ejakulát má zhruba 12 % a často není snadné ji odhalit. Mimo lokálních reakcí se ukazují i závažné projevy bránící otěhotnění. Z tohoto důvodu je nutné správně určit diagnózu a zvolit odpovídající terapii.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Nejenom losos! Tučné mořské ryby bychom měli zařadit do svého jídelníčku

    Před 23 dny
    Ať je vám patnáct nebo osmdesát, ať zrovna držíte dietu, nebo si dopřáváte bez výčitek – tučné mořské ryby jsou tu pro každého! Hledáte zdroj omega-3 mastných kyselin? Šup s mořskou rybou na talíř! Vitamíny A a D? I ty můžete najít v mořských rybách. Věděli jste, že omega-3 kyseliny chrání srdce a pomáhají vašemu metabolismu běžet jako po másle? Takže hurá na lososa, makrelu nebo sardinky – klidně jednou týdně.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Bolest při sexu? Vaginismus je častější, než si myslíte

    Před 23 dny
    Skoro tři čtvrtiny žen prožívají v průběhu pohlavního styku určité nepohodlí. U některých je na vině stav, kde se svaly nevědomky stahují při snaze o otevření vaginy. Co je příčinou?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Cukr: Co se děje s naším tělem, když si dopřejeme příliš mnoho sladkého?

    Před 24 dny
    Příliš mnoho sladkého? Asi víte, že vám to neprospívá. Příliš mnoho cukru může pořádně zavařit slinivce a zvýšit riziko rakoviny, mozek může být unavený a vzniká živná půda pro záněty v těle. A co játra? Vytváří si vlastní tukové zásoby, a to i když to nepodpoříte alkoholem. Pokud si budete sladkosti dopřávat každý den, můžete si na nich vytvořit závislost. A ta si nic nezadá se závislostmi na tvrdých drogách.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Nedostatek vlákniny u vás vyvolá víc než jen zácpu!

    Před 24 dny
    Vláknina je skrytý šampión vašeho zažívacího traktu! Dokud se ovšem nepromění v protivníka. Hraje klíčovou roli ve zdravé stravě. A ceněna je pro udržení zdravého trávení. Máte-li pocit plnosti, nadýmání či diskomfortu, podívejte se na příjem vlákniny. Co s vámi tedy udělá její nedostatek?
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Plesnivá jídla mohou být hrozbou. Raději je vyhoďte

    Před 25 dny
    Plesnivá jídla nevypadají příliš vábně a konzumovat je asi nechcete. Co když je ale plesnivý jen kousíček vaší potraviny? Bohužel, pravda je taková, že plíseň nemusí být vidět a přesto existuje. Její spory jsou totiž mikroskopické, ale mohou napáchat stejnou škodu jako ty, které už vidíte. Plísně se mohou šířit vzduchem, skáčou s kapkami vody a někdy je šíří také hmyz (například taková moucha ve vaší domácnosti).
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Málo energie, bolavé tělo, ale příčina neznámá? Co by mohlo přinést úlevu a vrátit zase do života?

    Před 25 dny
    Bolest se vždycky nemusí projevovat jako zlomenina nebo ostrá migréna. Může být tichá, nenápadná – spíš jako vnitřní těžkost, sevření, útlum, únava. Často se nedá přesně popsat, ale přesto je přítomná. Bolest, která není vidět, ale znemožňuje volně dýchat, dobře spát nebo se s radostí hýbat. Mnoho lidí říká, že je „zkrátka bolí život“.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    Střídavá péče: funguje, když rodiče spolupracují

    Před 25 dny
    Péče o děti je nejkomplikovanější problém, který se pojí s rozvodem rodičů. Neexistuje univerzální model porozvodové péče o děti. Je nezbytné nutné najít řešení, které minimalizuje negativní dopady na děti. V ideálním scénáři si oba rodiče i po rozpadu manželství udržují rodičovské povinnosti. Nicméně, odlišné názory a výchovné metody jsou podnětem k rozvodu.
     Komentáře
Reklama