Celý život hledala cesty, jak pečovat o ty, kteří se už nevyléčí. Jak vypadá paliativní péče v Česku? Nejen o tom mluví Marcela Tomíšková, primářka brněnského Hospice sv. Alžběty.
Tomáš Poláček vyrazil stopem z Česka do Ósaky, dějiště EXPO 2025. Jak vypadala další část jeho cesty, konkrétně závěrečné kilometry v Pákistánu a první dny v Indii?
Italský novinář Fabio Ragona editoval první autorizované memoáry papeže Františka, které vyšly i v českém překladu. Co se o zesnulém papeži během práce na knize dozvěděl?
Gymnazistka Tereza Mikovcová je posedlá vědou a chce studovat prestižní Imperial College London. Už je přijatá, ale potřebuje ještě víc než půldruhého milionu korun.
Jak se Kutná Hora a další místa spjatá s úspěšnou počítačovou hrou Kingdome Come: Deliverance II připravují na očekávané nápory českých i zahraničních návštěvníků?
Editorial dubnového vydání od šéfredaktora magazínu Reportér se věnuje celní politice amerického prezidenta Donalda Trumpa, která se týká téměř celé planety.
V krajině granátovníků. Tak se jmenuje kniha o iráckém Kurdistánu, která nedávno vyšla i v české verzi. V rozhovoru o ní mluví autoři Lâm Duc Hiên a Magdalena Sodomková.
Tomáš Poláček vyrazil stopem z Česka do Ósaky, dějiště EXPO 2025. Jak vypadala další část jeho cesty v Íránu, kde zažil jednu velmi vyhrocenou situaci?
Šest let natáčela dvojici kamarádů, kteří s Milionem chvilek probudili Česko. Debutující režisérka Amálie Kovářová mluví nejen o svém novém dokumentu Chvilky naděje.
Tomáš Poláček vyrazil stopem z Česka do Ósaky, dějiště EXPO 2025. Jak vypadala další část jeho cesty, konkrétně etapa od hranic Ruska s Ázerbájdžánem do Íránu?
Módní návrhářka Zuzana Kubíčková jde proti proudu, svoji tvorbu staví mimo jiné na dokonalém řemesle. Nedávno oblékla i herečku Aňu Geislerovou a brzy představí novou kolekci.
Jak málo v padesátých letech stačilo k tomu, aby dvacetiletý mladík skončil v uranových dolech, ukazuje příběh Josefa Hořáka. Za co jej odsoudili a co ho čekalo po propuštění?
Dá se za Trumpovou politikou, i té týkající se Ukrajiny a Ruska, hledat nějaká vysoce sofistikovaná strategie? Nebo spíš jen projevuje své syrové instinkty a kombinuje je s chaosem?
Za posledních 50 let se průměrná doba spánku zkrátila o hodinu. V kterém životním období je zkracování spánku nejnebezpečnější? Nejen o tom mluví neuroložka Iva Příhodová.
Fascinující příběh malíře a sochaře Františka Mertla, jehož celoživotní tvorba je právě k vidění na Pražském hradě. Proč kdysi emigroval a co má společného s Picassem?
Češi žili dlouho většinově v přesvědčení, že jim žádné nebezpečí nehrozí a není třeba řešit vlastní obranu, říká analytik Jan Herzmann. Jak se to změnilo po ruské invazi?
O natáčení dokumentu Štěstí a dobro všem v Rusku, které skončilo smutně, excentrickém otužilci Vasilijovi i novém projektu věnovaném ADHD vypráví režisér Filip Remunda.
Miroslav Huptych je básník a kolážista, který připravil dvě výjimečné a obrovské knihy. Jak se dostal ke tvorbě koláží, jak vzpomíná na práci na psychiatrii a za co je vděčný rakovině?
Nestrašit, ale informovat. Nebýt přezíravý, ale ani hysterický. Vsázet na odborníky, vzdělávat. To je cílem zpěváka Dana Bárty, který v ČT uvádí sérii „Krajina Dana Bárty“ o české přírodě.
Maminku Ariany Petrové, rozené Matoušové, komunisté zavřeli, když jí bylo sedm. Ona i její sourozenci skončili v dětském domově, otec marně žádal o svěření do péče.
Pavel Šrytr, spolupracovník nejvyšší autority českého polosvěta Tomáše Pitra, a šéf balkánské mafie v Česku Baskim Kjazimi zvaný Bojan se do sebe pustili v restauraci v centru Prahy.
Když chodila do školky, dozvěděla se, že je adoptovaná. Teď Barbora Procházková coby peer konzultantka pomáhá náhradním rodičům. „Mluvím o tom, co jsem sama zažila,“ říká v rozhovoru dne.
Hudebník David Drábek alias Ventolin vydal desku s názvem Všechno nejlepší. Nejen o tom, jaké překážky překonával při natáčení, mluví v dalším díle podcastu Host Reportéra.
Michal Kern exceluje ve Váňovi, moderní variaci Čechovovy klasiky v pražském Divadle v Řeznické. Jaké je hrát osm postav? Co prožívá před představením? A jak bojoval se závislostí na alkoholu?
Možnost práce na dálku je klíčový benefit, a to hlavně u mladší generace. Proč se jí některé firmy brání, jaké skrývá nástrahy a co se zaměstnanci musí naučit?
Skandál s údajným vydíráním a fyzickým útokem na pacienta IKEM má nečekaný závěr. Pacient si celé drama, v němž mu šlo údajně o život, vymyslel. Proč a co mělo být vedlejším efektem?
Blíží se třetí výročí začátku války na Ukrajině. Jak vypadá život ve zpustošené zemi? Přímo z místa o tom mluví fotoreportér Stanislav Krupař, jenž se na Ukrajinu opakovaně vrací.
Milan Holub je úspěšným fotbalovým skautem, hledá talenty pro Manchester. Jak se k této práci dostal, jaký býval sám fotbalista a jaká kniha mu nedávno vyšla?
Netypické nízkoprahové zařízení pro děti a teenagery provozuje v Královéhradeckém kraji organizace PROSTOR PRO. V čem jsou výhody dodávky a jak klientům pomáhá?
14. února 1945 začal nečekaný a těžko pochopitelný letecký útok na Prahu. Bilance byla zdrcující, přes 700 mrtvých, více než 1 000 zraněných. Proč si Američané spletli Prahu s Drážďany?
Napsala bestseller Šikmý kostel, který poutavě osvětluje novodobou historii česko-polského hornického pomezí. Jaký je vztah Karin Lednické ke Karvinsku a v čem jí kniha pomohla?
Je to jeho první velká filmová role a hned úspěch, komedii Na plech za tři týdny vidělo přes 150 tisíc diváků. Jak se k ní Jan Hofman dostal a jaké bylo dětství na zámku?
K focení se Jana Mensatorová dostala až v dospělosti, dnes patří k nejúspěšnějším fotografkám v Česku. Jak pracuje s lidmi, které fotí, a proč se věnuje charitativním projektům?
O minulosti v kapele Fiordmoss, životě v Berlíně, novém projektu a albu skupiny Čáry života i dospívání v okolí Valašského Meziříčí s hudebníkem Janem Borošem.