Zavřít
Dotyk

Dotyk

Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Dotyk
  • Dotyk

    Helena Vondráčková se bila za svůj důchod. Soud vyhrála a dostala směšných 5 000 Kč

    Před 1 měsícem
    Není to zase tak dávno, co se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček Helena Vondráčková stala středem pozornosti. Bohužel to nebylo ale kvůli žádnému kariérnímu úspěchu, jednalo se o poněkud smutnou záležitost. Umělkyně se dožadovala práva na svůj důchod.
     Komentáře
  • Dotyk

    Pavel Dumbrovský důchod neřeší, půl roku cestuje a půl roku se těší z vnoučat

    Před 1 měsícem
    Je to už nějaký ten pátek, co oblíbený moderátor Pavel Dumbrovský ukončil spolupráci s televizí Nova. Od té doby o něm nebylo ani vidu, ani slechu. Víte, co dělá dnes? A jak to, že podle svých slov už nemusí v životě pracovat?
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: 10 českých květin, které kvetou v březnu na oslavu jara. Poznejte je všechny

    Před 1 měsícem
    Jakmile se teplé sluneční paprsky začnou opírat do krajiny, ze zimní letargie se probouzí nejen lidé, ale i příroda. A právě květiny bývají prvními veselými posly jara. Jak dobře poznáte ty, které kvetou nejen na zahradách, ale také na loukách nebo v lese? Zkuste se otestovat.
     Komentáře
  • Dotyk

    V kolika letech je dnes žena považována za starou? Číslo se v evropských zemích liší

    Před 2 měsíci
    Říká se, že věk je jen číslo a řada lidí k tomuto faktu skutečně tak přistupuje. Samozřejmě největší vliv na to, jak staří se skutečně cítíme, máme my sami a také životní styl, který vyznáváme.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci objevili obyvatelnou planetu pouhých 20 světelných let od Země

    Před 2 měsíci
    Astronomové potvrdili existenci planety, která by teoreticky mohla hostit život. HD 20794 d se nachází v obyvatelné zóně hvězdného systému vzdáleného pouhých 20 světelných let od Země. Je to nejbližší potenciálně obyvatelná planeta, jakou známe.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz pro odvážné: Pokuste se složit zkoušku z češtiny z roku 1914. Byla těžká

    Před 3 měsíci
    Mluví a píše jí přibližně 13,2 milionu lidí, z toho zhruba 9,9 milionu rodilých mluvčích. Stačilo však málo a byla by jen pouhou vzpomínkou. To je čeština. Jazyk s bouřlivou historií a bojovným duchem. Jak se vyvíjel a rozuměli byste mu v době našich prababiček?
     Komentáře
  • Dotyk

    Pyramidy v Gíze nemají 4 strany, ale 8 stran, odhalila japonská studie

    Před 3 měsíci
    Jehlan se čtyřmi stěnami. To si každý z nás představí, pokud se řekne „egyptská pyramida”. Ukazuje se však, že definice těchto památek je jiná. Ve skutečnosti mají stran osm.
     Komentáře
  • Dotyk

    Ivan Vodochodský žije v luxusním domě v Hradci Králové. Na zahradě má i vyhřívaný bazén se slanou vodou

    Před 4 měsíci
    Herec a moderátor Ivan Vodochodský bydlí v krásném domě v Hradci Králové. Ten si vybavil více než pohodlně.
     Komentáře
  • Dotyk

    Extra těžký kvíz o naší vlasti: Mhoho Čechů vyhoří už v prvních třech otázkách

    Před 4 měsíci
    Jako každá znalost, i znalost zeměpisu naší země může být zábavná a užitečná. Přesvědčte se sami!
     Komentáře
  • Dotyk

    Vyřešení největší záhady života ve vesmíru je na dosah ruky. Vědci vyrobili syntetické mitochondrie

    Před 4 měsíci
    Jak vznikl život z neživé hmoty? Tato otázka trápí vědce už desítky let. Nizozemští výzkumníci nyní přišli s průlomovým objevem, který by mohl pomoci tuto záhadu konečně rozluštit. Jejich práce by mohla změnit náš pohled na vznik života ve vesmíru.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz o českých městech: 10 těžkých otázek

    Před 4 měsíci
    Česká města jsou krásná, o tom nemůže být pochyb. Jak dobře ale známe města své vlastní domoviny? To je otázka s nejednoznačnou odpovědí, jak většinu z nás napadne. Cestujete po Čechách hodně?
     Komentáře
  • Dotyk

    Pod hladinou podzemního jezera na Mallorce vědci objevili most starý 6000 let

    Před 5 měsíci
    Neuvěřitelný objev na španělském ostrově Mallorca mění dosavadní pohled na schopnosti našich předků. Pod hladinou podzemního jezera se ukrývá stavba, která svědčí o mimořádné technické vyspělosti tehdejších obyvatel.
     Komentáře
  • Dotyk

    V Tichém oceánu našli vědci tzv. „temný kyslík“. Může být základem energie budoucnosti

    Před 6 měsíci
    Vědci učinili šokující objev v temných hlubinách Tichého oceánu. To, co našli, může zcela změnit náš pohled na vznik života na Zemi. Hluboko pod hladinou, kam nikdy nepronikne ani paprsek slunečního světla, se děje něco, co jsme dosud považovali za nemožné.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci tvrdí, že lidé se díky technologii nanorobotů rychle blíží singularitě a nesmrtelnosti

    Před 6 měsíci
    Myšlenka nesmrtelnosti fascinuje lidstvo snad od nepaměti. Podle technologického vizionáře Raymonda Kurzweila ale není pouhým snem. Už dnes prý existuje člověk který bude žít tisíc let. Jeho stárnoucí buňky totiž opraví nanoroboti.
     Komentáře
  • Dotyk

    Povolání a dlouhověkost: Lidé v těchto profesích se dožívají nejvyššího věku. Vedou manažeři a právníci

    Před 7 měsíci
    Průměrný Čech chodí do práce přibližně 40 let. Tato dlouhá doba může mít významný dopad na naši psychiku, zdraví a celkovou kvalitu života. Jaké profese podporují spokojenost, díky čemuž lidé, kteří je vykonávají, žijí podle statistik déle?
     Komentáře
  • Dotyk

    Pod povrchem Měsíce se skrývají vzácné kovy jako platina, zlato, dále iridium a kobalt, tvrdí nová studie

    Před 7 měsíci
    Desítky let se odborníci přeli, jak vypadá vnitřní struktura Měsíce a zda je jeho jádro pevné nebo tekuté. Vysvětlení této záhady totiž není klíčové pouze pro pochopení vzniku našeho souputníka, ale také dalších planet ve sluneční soustavě. Nyní se zdá, že tajemství bylo odhaleno.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz ze základního vychování: Otestujte se, jak ovládáte etiketu

    Před 8 měsíci
    Existují pravidla chování, která bychom všichni měli nejen znát, ale především dodržovat. Říká se jim etiketa. Jak dobře ji ovládáte? Přesvědčit se můžete v našem kvízu.
     Komentáře
  • Dotyk

    KVÍZ: Letopočty z československé historie, které by měl znát průměrný Čech ještě ze základní školy

    Před 8 měsíci
    Nemusíme být chodící encyklopedie, přesto bychom základní letopočty znát měli. A to především ty, které se týkají české a československé historie. Na ty bychom si měli vzpomenout i o půlnoci.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci udělali průzkum, jaké jsou nejšťastnější země světa. Vyhrálo Finsko, Česko obsadilo 18 místo

    Před 9 měsíci
    Kde se lidé nejvíce smějí, jsou spokojeni v práci, s politikou a dožívají se vysokého věku? Tyto a další otázky si položili vědci z amerického Gallupova ústavu s cílem zjistit, který stát na světě je nejšťastnější. Již posedmé vyhrálo Finsko. Česká republika se umístila na 18. příčce.
     Komentáře
  • Dotyk

    KVÍZ: Uhodnete, jakou měnou se platí v těchto zemích? Otestujte se

    Před 10 měsíci
    V Evropě jsme zvyklí, že se ve většině státech platí eurem. Nemusíme si tak dělat velké starosti s hledáním vhodné směnárny. Co ale země, které jednotnou měnu nepřijaly, nebo jsou mimo Evropskou unii? Jakými penězi platí ony? Zkuste si náš kvíz.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Test základních všeobecných znalostí, co se učí na českých základních školách

    Před 11 měsíci
    Už na základní škole jsme zjistili, že někoho více baví humanitní vědy a jiného matematika a fyzika. Mít široký rozhled ve všech těchto oborech je však mnohem praktičtější. Jak jste na tom vy? Zkuste se otestovat v našem kvízu všeobecných znalostí.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci zjistili, jak odhalit psychopata: Omezeně hýbe hlavou a nerozšiřují se mu emocemi zornice

    Před 11 měsíci
    Jsou mezi námi. Může to být kolega, sedící vedle vás, nebo ta pohledná blondýnka z kantýny. Psychopati. Osoby, pyšnící se hlavními rolemi v desítkách filmových hororů, kteří zabíjejí a manipulují bez jakýchkoliv projevů lítosti. Jak je poznat? S odpovědí přišla umělá inteligence.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Otestujte, jak znáte dějiny své vlasti. Tyto otázky by měl ovládat žák základní školy

    Před 11 měsíci
    Data, jména, mizivý kontext a otázka: „K čemu mi to bude?” Tak nějak vypadala výuka dějepisu před dvaceti lety. Není divu, že většina žáků tento předmět neměla ráda. Pamatujete si z nekonečného biflování o české historii něco? Zkuste si náš kvíz.
     Komentáře
  • Dotyk

    Čech rozluštil velkou starověkou záhadu. Petru Kovářovi se povedlo přečíst symboly na Disku z Faistu

    Před 1 rokem
    Mínojské království na řeckém ostrově Kréta je považováno za jednu z prvních městských společností, která stavěla složité paláce a používala sofistikovaný rozvod vody, kanalizaci a topení. Možná po ní zůstal i disk z pálené hlíny, označován za jednu z největších záhad archeologie.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jaké vikinské jméno vystihuje tvoji osobnost: Udělejte si zábavný kvíz

    Před 1 rokem
    V době Vikingů byla dětem dávána jména, která často odrážela zvláštní schopnosti původních nositelů. Rodiče se tak inspirovali mytologickými zvířaty nebo bohy. Věřili, že tím jedinci zajišťují sílu a ochranu. Jaká vikinská přezdívka by seděla na vás?
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Učivo základní školy. Poznejte hlavní světová města

    Před 1 rokem
    Češi jsou milovníky cestování. A nejen prstem po mapě. Není proto divu, že jména jako Vojta Náprstek nebo Zikmund-Hanzelka zná snad každý. Málokdo ale slyšel o Barboře Markétě Eliášové, první Češce, která objela celý svět. V našem kvízu o hlavních městech planety by tak určitě bodovala. A co vy?
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Pravopisné chytáky, které byste měli znát ze základky

    Před 1 rokem
    Diktáty pro mnohé školou povinné patří mezi nejobávanější testy z českého jazyka. Tvrdé a měkké y, i, zapeklité s, z nebo čárky ve větách zakroužkované červeným perem straší některé dospělé dodnes. Zkuste se otestovat, zda byste tuto známou kontrolu pravopisu zvládli i dnes.
     Komentáře
  • Dotyk

    Planetka Ceres je viditelná ze Země a vědci předpokládají, že se na ní mohl vyvinout život

    Před 1 rokem
    Vědci ji nejdřív považovali za bezvýznamný kus skály. Sonda Dawn ale během svého snímkování zjistila, že obsahuje podpovrchový oceán. Náhle se z trpasličí planetky Ceres stal jeden z hlavních cílů při hledání mimozemského života. Dokonce se objevila domněnka, že se vyvinul dříve než u nás.
     Komentáře
  • Dotyk

    Co dnes dělá Jiří Kajínek: Je z něj velmi bohatý muž, najal odborníky a chce znovu otevřít svůj případ

    Před 1 rokem
    Kvůli dvojnásobné vraždě byl odsouzen na doživotí. Za mřížemi ale díky amnestii bývalého prezidenta Miloše Zemana strávil necelých 24 let. Tento fakt symbolicky završil jeho příběh, v němž od počátku tvrdí, že je nevinný. O svou čest se nyní bude Kajínek doslova bít. Přijal totiž výzvu do klece MMA.
     Komentáře
  • Dotyk

    Co dělá dnes „slavná“ pašeračka Tereza H.: Usadila se v Česku a snaží se vydělat na svém příběhu

    Před 1 rokem
    Byl leden roku 2018. Mladá blondýnka přiletěla na mezinárodní letiště v pákistánském Láhauru, aby zde začala kariéru modelky. Do sluncem zalitého města se ale nepodívala. V jejím kufru totiž celníci objevili devět kilogramů heroinu. O tři měsíce později byla odsouzena k téměř devíti letům vězení.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak dnes žije slavná česká rodina s paterčaty: Krosčenovi vyčerpali příspěvky a děti už chodí do 4. třídy

    Před 1 rokem
    Narodila se 2. června 2013 v pražské porodnici v Podolí a nebyla překvapením pouze pro lékaře, ale především pro svou maminku. Té bylo v době jejich narození pouhých 23 let. Jak žijí slavná paterčata dnes?
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz orientace v praktickém životě: SIPO či ABS. Co znamenají běžné zkratky kolem nás

    Před 1 rokem
    V prostředí dnešní "moderní" komunikace používáme celou řadu zkratek. Setkat se tak můžeme se zkratkami mezinárodních organizací až po technologické termíny a ekonomické ukazatele. Všechny tyto zkratky jsou součástí naší komunikace nabízející efektivitu a jisté pohodlí.
     Komentáře
  • Dotyk

    Test přirozené inteligence: Jak znáte svět kolem sebe. Odpovídáte pouze Ano – Ne

    Před 1 rokem
    Nejdůležitejší světové události, významné osobnosti a neopomenutelná data. Pokud také patříte k lidem, pro které jsou všeobecné znalosti stěžejním základem všedních dnů, vyzkoušejte si náš kvíz. S ním odhalíte, jak na tom s všeobecnými znalostmi jste.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Staré československé seriály. 10 otázek dobře prověří vaši dlouhodobou paměť

    Před 1 rokem
    Televize slouží jako mocné médium, skrze které vybíráme, co se nám líbí a zároveň si utváříme společenskou perspektivu. Zvláštní místo v tomto směru hrály v dobách komunismu socialistické seriály, které sloužily jako zrcadlo platných hodnot tamního politického režimu.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci podle DNA Čechů zjistili, odkud jsme přišli. Příběh praotce Čecha je smyšlený, lokalita odpovídá

    Před 1 rokem
    Jaký je původ Čechů? Na tuto otázku se snažili odpovědět již středověcí kronikáři. Zatímco Kosmas nebyl konkrétní, Kronika tak řečeného Dalimila z počátku 14. století předkládá zajímavou teorii. Potvrzena byla analýzou DNA.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak ve středověku zvládaly ženy menstruaci: Řešením byly mechové tampony, jeptišky nemenstruovaly vůbec

    Před 1 rokem
    Na menstruaci se ve středověku pohlíželo jako na trest za Evin prvotní hřích. Křeče nebo migrény si ženy zasloužily, a pokud tzv. protekly, bylo to považováno za jejich slabost. Není divu, že se zástupkyně něžného pohlaví tento stav snažily co nejvíce skrýt pomocí účinných pomůcek.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědecký tým ve spolupráci s výtvarníkem zrekonstruoval tváře prvních Přemyslovců do 3D podoby

    Před 1 rokem
    V roce 2014 se antropologům naskytla jedinečná příležitost. Nahlédli do hrobů, patřících nejstarším členům rodu Přemyslovců. Během své práce nenechali nic náhodě. Z kostí odebrali vzorky DNA a pozůstatky naskenovali. Následně vrátili tvář knížatům Spytihněvu I. a Vratislavovi I.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak vypadal život středověkého nevolníka: Pracoval překvapivě mnohem méně hodin, než pracujeme my

    Před 1 rokem
    Nekonečně tvrdá práce, minimum odpočinku a přísný dohled vrchnosti. Tak si představujeme každodenní útrapy středověkého nevolníka. Člověka, který nepoznal svobodu. Historici ale upozorňují, že v porovnání s dnešní dobou si tito poddaní nežili zase tak špatně.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Je toto tvrzení pravdivé? Kombinovaný historicko-zeměpisný kvíz

    Před 1 rokem
    Objevitelé měli v historii lidstva vždy zvláštní místo. Ať už to byl Marco Polo, Roald Amundsen, Ernest Shackleton nebo James Cook, každý z nich významně přispěl k našim znalostem zeměpisu, kultury a vědy a zanechal po sobě odkaz, který nepřestává inspirovat další generace.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz: Jedná se o slovo českého původu

    Před 1 rokem
    Jazyk, základní nástroj lidské komunikace, je dynamická struktura, která se neustále vyvíjí a vstřebává vlivy různých kultur a historie. V této jazykové tapiserii se cizí slova plynule vplétají do našeho lexika a obohacují jazyk o nové nuance a výrazy.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci odkryli v Bulharsku hrob z doby bronzové. Obsahoval kostru nezvykle velkého muže a tři ruce

    Před 1 rokem
    Příběhy o jedincích, vyznačující se nadměrnou velikostí a silou, se vypráví snad od nepaměti. Zmiňuje se o nich Bible, řecké báje a pověsti, čínský i africký folklor nebo severské ságy. Jejich existence však potvrzena nikdy nebyla, i přestože archeologové čas od času odkryjí záhadný hrob.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci detekovali v Indickém oceánu obří gravitační anomálii ve tvaru brambory

    Před 1 rokem
    Psal se rok 1948, kdy geofyzik Felix Meinesz objevil u nejjižnějšího cípu pevninské Indie podivnou anomálii. V oblasti velké asi 3 miliony kilometrů čtverečních byla zemská gravitace nižší než průměrná. Jak je to možné? To vědci netušili až do roku 2023, kdy záhadu vyřešil superpočítač.
     Komentáře
  • Dotyk

    Člověk by se v budoucnu mohl rozdělit na více druhů. Bude záviset na podmínkách a technologiích

    Před 1 rokem
    Koncept evoluce člověka do odlišných druhů není jen základem science fiction, ale i tématem seriózní vědecké diskuse. Podle vědců by se člověk měl v budoucnu rozdělit do několika odlišných druhů. Jak a proč k tomu dojde?
     Komentáře
  • Dotyk

    NASA prozradila plán pro případ střetu Země s asteroidem

    Před 1 rokem
    Stačí večer zaklonit hlavu a zjistíme, že naše planeta nepluje vesmírem sama. Doprovází ji milion hvězd, měsíců, komet i asteroidů. Právě ty dělají vědcům největší starosti. S oblibou totiž do svých sousedů narážejí. NASA proto vypracovala plán, jak případné katastrofě zabránit.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci našli nejhladovější černou díru vesmíru. Kvasar J0529-4351 každý den "spořádá" celé Slunce

    Před 1 rokem
    Je to dosud nejjasnější a nejsvítivější objekt, který byl kdy pozorován. Zároveň ukrývá supermasivní černou díru, jež láme rekordy. To je kvasar, označený jako J0529-4351. Astronomové proto neskrývají nadšení. „Při objevování jsem si připadal jako dítě hledající poklad,” řekl Christian Wolf.
     Komentáře
  • Dotyk

    Baldova mast: Vědci zkoumají starověký recept. Je přírodní, ale funguje podobně jako účinná antibiotika

    Před 1 rokem
    Vědci objevili 1000 let starý anglosaský lék, který může být klíčem k boji proti bakteriím odolným vůči antibiotikům. Důvodem je pozoruhodné spojení starověké moudrosti a moderní vědy. Seznamte se s Baldovou mastí.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz pro milovníky historie a architektury: Nejznámější gotické či renesanční památky v Česku

    Před 1 rokem
    Česká architektura zahrnuje množství významných historických i moderních architektonických památek nejen v Čechách, ale také na Moravě a ve Slezsku. Jak dobře znáte ty nejznámější z období gotiky a renesance?
     Komentáře
  • Dotyk

    Fakír si naplnil boty střepy a vystoupal v nich na Říp, Blaník i Sněžku. Dostal se do české knihy rekordů

    Před 1 rokem
    Petr Fiedor, muž jako žádný jiný, se zapsal do historie dobrodružných výprav výkonem, který se vymyká logice – absolvoval výstup na tři ikonické české vrcholy během jediného dne, a to v botách vyplněných nikoliv pohodlnou výstelkou, ale ostrými skleněnými střepy.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz (nejen) pro pamětníky Československa: Běžně užívaná slovenská slova

    Před 1 rokem
    Slovensko je náš sousední stát, se kterým nás mnohé spojuje. Mísení našich národů vždy znamenalo vzájemné porozumění. Ovšem dnes už každý Čech slovenštině na 100 procent nerozumí. A jak jste na tom vy? Nezaskočí vás slovenské výrazy?
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak poznat nebezpečného narcistu: Prozradí je výrazné, nepřiměřeně velké obočí, ukazuje studie

    Před 1 rokem
    Vyžadují pozornost, jsou přesvědčeni o své výjimečnosti a empatie jim nic neříká. To jsou některé rysy, kterými se narcisti vyznačují. I když na první pohled vypadají jako skvělí společníci, své partnery dokáží psychicky deptat. Jak se těmto lidem vyhnout? Zkuste se zaměřit na jejich obočí.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak dnes žijí Krosčenovi, česká rodina s paterčaty: I po deseti letech zažívají útoky veřejnosti

    Před 1 rokem
    Narození paterčat patří mezi celosvětovou raritu. Podle Wikipedie od roku 1896 do roku 2015 došlo jen k 22 pětičetným porodům. Mezi překvapené páry patřili i Alexandra Kiňová a Antonio Krosčen. Jak se čtyřem klukům a jedné slečně daří?
     Komentáře
  • Dotyk

    Dvanáctiletý hoch sestrojil Archimédův paprsek smrti, zmenšenou kopii zákeřné zbraně, které ničila lodě

    Před 1 rokem
    Když se římská armáda pokusila dobýt město Syrakusy, rychle zjistila, že to nebyl dobrý nápad. Žil tu totiž přední řecký matematik a vynálezce Archimédés, který na obranu svého rodného hnízda použil jednu z nejkrutějších zbraní starověku –paprsek smrti.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kvíz nejen pro filmové fandy: Dětské seriály našeho dětství. Procvičte svou dlouhodobou paměť

    Před 1 rokem
    České dětské seriály nabízejí pestrou škálu příběhů, které podněcují kreativitu, zvědavost a smích, od rozmarných animovaných po hřejivá hraná dobrodružství. Jak dobře si pamatujete ty nejlepší z nich?
     Komentáře
  • Dotyk

    V oceánech se začaly tvořit tzv. zabijácké vlny. Jsou nebezpečné. Zatím není přesně jasné, jak vznikají

    Před 1 rokem
    Dlouhou dobu byly jen legendou, o které si vyprávěli námořníci u skleničky rumu. S příchodem technologií ale bylo potvrzeno, že skutečně existují. I dnes však tyto „zabijácké vlny” nahánějí strach. Objevují se nečekaně a s hrozivou silou.
     Komentáře
  • Dotyk

    Největší zlatý poklad Československa našli dělníci v Košicích ve výkopu. Část prodali na černém trhu

    Před 1 rokem
    Příběhy o zakopaných pokladech už dlouho uchvacují představivost mnohých z nás. Jsou důkazem dobrodružství a nezměrného bohatství dávné minulosti. V srdci Evropy však leží skutečný poklad, jehož příběh je stejně fascinující jako mince, které ukrývá.
     Komentáře
  • Dotyk

    Unikátní animace ukazuje Pražský hrad v 16. století

    Před 1 rokem
    Pražský hrad, který se tyčí na vrcholu kopce s výhledem na okouzlující Prahu, je svědectvím staleté historie, kultury a architektonických zázraků. V 16. století ale vypadal úplně jinak. Nejspíš byste ho nepoznali.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vozítko Perseverance má vzorky života na Marsu, věří vědci. Dostat je na Zem bude možné až v roce 2033

    Před 1 rokem
    Šestikolový robot o velikosti auta brázdí krajinu rudé planety od roku 2021. Za tu dobu učinil řadu zajímavých objevů. Jeden z revolučních však přichází právě letos. Díky moderním technologiím potvrdil existenci dávného jezera, které obsahovalo vodu. A jak víme: Kde je voda, tam je i život.
     Komentáře
  • Dotyk

    Krásný dům Sáry Saudkové na kraji Prahy: Interiér v zelené barvě a nepříjemnější místností je kuchyň

    Před 1 rokem
    Dnes již šestapadesátiletá Sára Saudková, jedna z nejznámějších žen fotografa Jana Saudka, vzbuzovala po mnoho let kontroverze. Co dělá nyní, jak vypadá a jak žije? Nahlédněme společně do jejího krásného domu v pražských Hlubočepích.
     Komentáře
  • Dotyk

    Žena odkázala milionové jmění svým psům a kočkám, protože ji naštvaly její děti. Jak se na to dívá zákon

    Před 1 rokem
    Když před lety sepsala postarší dáma ze Šanghaje svou první závěť, rozdělila majetek mezi své tři děti. Nedávno však změnila názor. Její potomci se o ni prý nezajímají, nenavštěvují ji, ani ji nekontaktují. Rozhodla se proto, že dědit budou ti, kteří jsou vždy po jejím boku – její psi a kočky.
     Komentáře
  • Dotyk

    Krásný dům Herce Zdeňka Podhůrského v Přední Kopanině: Za 10 let z ruiny vytvořil malé "výtvarné dílo"

    Před 1 rokem
    Nahlédněte do úžasného domku herce Zdeňka Podhůrského, na kterém strávil posledních deset let prací. Z ruiny se mu za tu dobu povedlo vytvořit zázrak. Proměna starého domu na okraji Prahy ukazuje jeho vytrvalost, umění i vztah k místu, které má moc rád.
     Komentáře
Reklama